KONST / Litografier / Färglitografi 12044056
*
nr 1204 4056
Hans Tollsten
(1930-1994), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 158/260. Motivet: 57x78 cm
Hans Tollsten, svensk bildkonstnär född 1930, död 1994.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 18:35:36
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans tollsten litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
*
Hans Tollsten
Hans Tollsten, svensk bildkonstnär född 1930, död 1994.
nr 1204 4056
Hans Tollsten
(1930-1994), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 158/260. Motivet: 57x78 cm
Hans Tollsten, svensk bildkonstnär född 1930, död 1994.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans tollsten litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32



